2.1 KAREEKLOWERS

 

d2     Marthinus Johannes, *17-06-1835 te Swellendam en + 29-07-1920

X 07-02-1859 Geertruida Cornelia ERWEE te Bloemfontein, * 06-03-1842 en + 04-06-1913

e1     George Frederik (Org), * 22-01-1860, @ 04-03-1860 te Bloemfontein, + 11-06-1939 te Bloemfontein

X 14-07-1881 Hendrina Cecilia Cornelia DU PLOOY te Bloemfontein, * 1862, + 10-08-1901

[JA Heese skryf heelwat oor Org in die Eeufeesgedenkboek van die NG Gemeente Brandfort van 1974. Hy was vier keer getroud en het agt kinders by die eerste vrou gehad en een by die tweede.]

f1      Martinus Johannes, * 18-06-1882, @ 06-08-1882 te Bloemfontein, + 17-01-1932 te Graspan, distrik Brandfort

X 17-01-1911 Johanna Catharina Susara VAN WYK te Brandfort, * 1892?

g1     Elizabeth Susanna, * 08-10-1915, @ 05-12-1915 te Brandfort

X 21-10-1941 Abraham Griesel VERMAAK te Brandfort, * 1911?

h1      Johanna Linda VERMAAK, * 28-05-1944 te Brandfort

h2      Elizabeth Susanna VERMAAK, * 04-04-1949, @ 01-05-1949 te Brandfort

g2      Ongedoopte kind (klein oorlede)

f2      Elizabeth Johanna Isabella Fransina, * 26-01-1884 en @ 13-04-1884 te Bloemfontein. Jonk oorlede?

f3      Gertruida Cornelia, * 14-07-1885 en @ 06-09-1885 te Bloemfontein

X 25-10-1904 David Andries Maas ERWEE te Brandfort, * 1882?, + 24-06-1939 te Die Vlakte, distrik Boshof (woonplek: Driefontein, distrik Boshof)

g1  Johannes Albertus ERWEE, * 05-11-1905, @  07-01-1906 te Brandfort

(Reeds oorlede in 1939 volgens sy pa se sterfkennis)

g2      George Frederik ERWEE, * 1907

X 17-03-1942 Helena Christina TERBLANCHE te Hertzogville

g3      David Andries Maas ERWEE * 26-12-1908, @ 07-02-1909 te Brandfort

X 14-07-1936 Elizabeth Maria LOMBAARD te Hertzogville

g4      Hendrina Cecilia Cornelia ERWEE * 16-11-1910, @ 15-01-1911 te Brandfort

X 18-04-1933 Frans Petrus David JACOBS te Bloemfontein

g5      Johanna Catharina ERWEE, * 1912?

X 09-12-1939 Gert Frans JOUBERT te Hertzogville

g6      Marthinus Johannes ERWEE * 10-11-1915, @ 05-12-1915 te Brandfort

X 24-10-1939 Catharina Carolina Elizabeth ROUX te Hertzogville

g7      Andries Johannes ERWEE, * 26-12-1918, @ 02-02-1919 te Brandfort

X 15-07-1947 Magdalena Susanna Petronella LOMBAARD te Hertzogville

g8      Gertruida Cornelia ERWEE, * 25-09-1926, @ 05-12-1926 te Brandfort

X 21-05-1946 Jan Hendrik DU TOIT te Hertzogville

                                                            f4      Hendrina Cecilia Cornelia (Sielie), *

X 17-05-1910 Salomon Cornelius VERMAAK te Brandfort (wewenaar van Catharina Eilizabeth ERWEE, dogter van Hans Jacob ERWEE en Catharina Elizabeth LINDE), + 15-10-1944 te Biesieskuil, distrik Brandfort

g1      Cecilia Cornelia VERMAAK, * 23-05-1911, @ 06-08-1911 te Brandfort

X GROBLER

g2      Salomon Cornelius VERMAAK, * 01-04-1913, @ 08-06-1913 te Brandfort

g3      Susanna Alettha Maria VERMAAK, * 19-10-1914, @ 22-11-1914 te Brandfort

g4      Georgina Frederik VERMAAK

g5      Petronella Magdalena VERMAAK

X OPPERMAN

f5      Abram, * 18-04-1890 en @ 01-06-1890 te Brandfort

X 02-05-1916 Susara Maria (Maggie) MAAS te Brandfort, 1895? suster van Rooi Willem Maas

g1      Catharina Elizabeth, * 18-06-1917, @ 05-08-1917 te Brandfort

g2      George Frederick, * 21-04-1922, @ 04-06-1922 te Brandfort

X 11-09-1950 Alida Jacoba VAN HEERDEN te Hertzogville, * 03-08-1928 te Bultfontein

h1 Abraham, * 27-04-1952 te Hertzogville

X 18-02-1978 Catharina VAN DER POST te Bloemfontein, * 20-10-1954 te Bloemfontein

i1 George Frederick, * 01-12-1979 te Bloemfontein (tweeling)

i2 Christiaan Hendrik Pieter, * 01-12-1979 te Bloemfontein (tweeling)

h2 Alida Jacoba, * 30-03-1959 te Hertzogville

X 25-09-1976 Frans Frederick ROOTMAN, * 12-08-1958

h3     Hendrik Jacobus (Kobus), * 30-03-1959 te Hertzogville

X 30-11-1985 Maria Johanna Magdalena WILSON, * 19-02-1964

f6      George Frederik (Jors), * 31-10-1894 te Enkeldoorn en @ 13-01-1895 te Brandfort en + 01-03-1971 te Bloemfontein

X 30-07-1918 Helena Maria PRETORIUS (Hilda) te Brandfort, * 07-01-1896

g1     George Frederik (Frikkie Witbank), * 19-04-1920, @ 04-07-1920 te Brandfort en + 1998 te Witbank?

X 31-12-1949 Margaretha Gertruida COETZEE (Gwen) te Pretoria, * 21-02-1928 te Potchefstroom

h1     Margaretha Gertruida, * 17-07-1950 te Witbank

X 17-12-1972 Francois VISAGIE

h2     George Frederik (Erik), * 03-12-1953 te Witbank

X 15-05-1976 Louisa Johanna Maria OOSTHUIZEN (Louise) te Witbank, * 14-02-1957 te Johannesburg

[Erik is `n instrumentasie-tegnikus en werk die afgelope paar jaar vir Mitech in die vervaardiging  en verkope van kleppe. Louise is ’n geagte besigheidsentrepreneur in die Secunda-area en dien op ’n aantal besigheids-forums. Sy is onder andere die onwikkelaar en eienaar van Kuiersaam-Gastehuis en Konferensie-fasiliteite in Secunda, ’n vierkristal-geakkrediteerde gastehuis.]

i1      George Frederik (Ferdie), * 25-09-1976 te Witbank

[Ferdi het sy MSc in 2003 by Pukke voltooi en is (2011) besig met sy PhD in Geohidrologie by Kovsies. Ferdi is sedert 2000 in diens van PricewaterhouseCoopers as omgewingsouditeur.]

i2      Marius, * 03-10-1978 te Sasolburg

X 08-10-2006 Sunelle SMIT te Witbank, * 14-11-1983 te Sasolburg

[Marius is 'n kenner van IT en werk in 2010 as webwerf-ontwikkelaar by Business Connexion.]

i3      Helgardt, * 02-05-1989 te Trichardt

[Helgardt is in 2011 'n Honneursstudent by Pukke in BCom Forensiese Rekenmeesterskap.]

g2     Martinus Johannes, * 08-07-1924 en @ 08-10-1924 te Brandfort, tweeling en + 20-04-1993

X 26-01-1952 Maria Aletta VENTER te Brakpan, * 29-03-1932 en @ 29-05-1932 te Reddersburg en + 14-04-1997 te Brandfort

h1     George Frederik, * 16-11-1952 en @ 24-02-1953 te Springs

X 17-04-1976 Sandra Amanda VAN WYK te Parkhurst, * 26-06-1953 en @ 29-09-1953 te Johannesburg

h2     Andries Albertus, * 14-07-1955 te Brandfort

h3     Martinus Johannes, * 16-09-1956 te Brandfort

h4     Anna Maria, * 21-05-1957 te Brandfort

h5     Aletta, * 16-11-1959, @ 06-03-1959 te Brandfort

h6     Willem Jacobus, * 31-08-1961, @ 05-11-1961 te Brandfort

g3     Anthonie Michael (Mike), * 08-07-1924 en @ 08-10-1924 te Brandfort, tweeling en + 12-05-2002

X 1950 Dorothea (Doreen) HERBST te Springs, *03-03-1927, ¸

[Mike was ’n rekenmeester by Board & Hard Metals in Nuffield en Doreen ’n onderwyser by die Laerskool Dalview. Sy het ’n besondere talent vir musiek gehad en kore afgerig wat baie pryse gewen het.]

h1        George Frederick André, * 23-11-1952 te Springs

X 28-04-1984Sanet STANDER te Brakpan, * 17-11-1957 te Uitenhage

[André was onderwyser vir vyf jaar en is nou al 31 jaar in die bankwese. Hy hou al 42 jaar lank Sondagskool. Sanet was kleuterskoolonderwyseres en vandat sy 16 was ook orrelis. Sy maak deesdae klere vir ’n inkomste.]

i1       Dewald, * 12-12-1985 te Springs

[Dewald kry sy matriek by Afrikaans Hoër in Pretoria en behaal ’n graad in Sportwetenskap aan UP. Op skool het hy SA drie keer verteenwoordig in die Skoletennis. Hy is tans ’n professionele tennisafrigter.]

i2       Annél, * 05-08-1988 te Springs

[Annél het haar derde jaar in gasvryheidbestuur klaargemaak (2010). Sy dans Ballroom en Latin American en het vierde gekom by die SA’s se senior afdeling.]

h2        Martha Elizabeth (Marlize), * 10-09-1955 te Springs

X MOORE

i1       Philip Leon MOORE

i2       Natasha Doreen MOORE

XX CLARKE

i3       Terrance Oswald CLARKE

XX 1962 Susarah Wilhelmina ENGELBRECHT (Wilma) te Standerton, * 23-06-1939 en @ 09-1939 te Standerton

h3     Catharina Jacoba (Catha), * 18-09-1968 te Springs

X ANNANDALE

h2     Helena Maria (Elena), * 15-09-1969 te Springs

X VORSTER

h3     Antoni Maurice (Anton), * 25-03-1971 te Springs

f7      Cornelis Michiel, * 03-11-1896 en @ 03-01-1897 te Brandfort

X 24-02-1925 Wilhelmina Jacoba VAN ZYL te Brandfort, * 1905

g1      George Frederick, * 16-12-1925, @ 07-02-1926 te Brandfort

X 31-05-1952 Johanna Jacomina VAN HEERDEN te Kroonheuwel, Kroonstad, * 25-08-1932, + 06-07-2005 te Kroonstad

h1      Sanet le Roux, * 29-09-1954, @ 05-12-1954 te Kroonheuwel

g2      Abraham (Toeks), * 15-07-1929, @ 01-09-1929 te Brandfort

h?      Wilhelmina Jacoba (Wilma), *

X SPILSBURY

h?     Abraham (Braam), * 18-03-1966

X Isolde

i?     Carmen

i?     Tristan

g3      Cornelius Julius, * 19-05-1933, @ 02-07-1933 te Brandfort

g4      Wilhelmina Cecilia, * 11-09-1938, @ 24-10-1938 te Brandfort

X 04-04-1959 Hermanus Christoffel Bloem HAMMAN te Bloemfontein

g5       Marthinus Maree, * 03-07-1943, @ 03-10-1943 te Brandfort

f8      Cornelia Margaretha Elizabeth, * 15-09-1899 te Neliesrust en @ 22-10-1899 te Brandfort

X 26-05-1936 Jan Christiaan LAMPRECHT (geskeide) te Brandfort, * 1881?

e1 XX 03-06-1902 Susanna Aletta Maria UNGERER te Brandfort, * 1875, + 09-01-1921

f9 Pieter Ungerer, * 17-04-1905 en @ 18-06-1905 te Brandfort. Jonk oorlede?

e1 XXX 28-06-1921 Anna Maria MAAS (weduwee DU PLOOY) te Bloemfontein-Noord, * 1854, + 06-05-1928

e1 XXXX 26-03-1929 Cornelia Margaretha Elizabeth MAAS (weduwee PRETORIUS) te Brandfort, * 1869?

e2      Andries Johannes, * 10-10-1861, @ 19-01-1862 te Bloemfontein (jonk oorlede, vgl e9)

e3      Martienus Johannes (Martiens Vaalbank), * 10-10-1863, @ 06-12-1863 te Bloemfontein, + 13-12-1915

X 30-11-1885 Susarah Johanna VAN TONDER (Sarie), * 16-11-1867 en + 04-04-1951, suster van Martiens van Tonder van Tafelkop

f1      Susanna Jacoba (Sannie), * 08-09-1886 te Vaalbank en @ 07-11-1886 te Bloemfontein

X 20-06-1905 Hendrik DE WET te Bloemfontein (wewenaar van Anna Elizabeth VAN ASWEGEN), * 1878?, +09-06-1933 te De Aap, distrik Brandfort

g1      Marthinus Johannes DE WET, * 30-12-1906, @ 03-03-1907 te Brandfort

f1 XX 03-07-1934 Wessel Johannes BADENHORST (wewenaar) te Brandfort, * 1886? (geskei van hom)

f1 XXX 09-12-1941 John Robert HONIBALL (wewenaar) te Brandfort

f1 XXXX 27-03-1956 Pieter Stefanus BEZUIDENHOUT (wewenaar) te Brandfort

f2      Gertruida Cornelia, * 05-02-1888 te Vaalbank en @ 01-04-1888 te Bloemfontein, + 30-09-1947 te Klipfontein, distrik Brandfort

X 23-03-1909 Louis Theodorus Hermanus WESSELS te Bloemfontein, * 1886?

g1      Susara Johanna WESSELS, * 09-03-1910 @ 01-05-1910 te Brandfort

X Daniel GROBLER

X Johannes MAREE

g2      Mattheus Gerhardus WESSELS, * 13-09-1914 @ 10-12-1914 te Brandfort

X 19-03-1940 Susara Johanna BEZUIDENHOUT te Brandfort    te Brandfort

h1      Catharina Maria WESSELS, * 25-06-1941 @ 07-09-1941 te Branfort                    X  Marthinus Johannes LINDE, * 28-11-1937 (seun van Marthinus Johannes LINDE, b5c9d2e7f2 en Emily Rebecca KLEYNHANS)

f3      Marthinus Johannes, * 06-10-1889 te Vaalbank en @ 01-12-1889 te Bloemfontein. Klein oorlede.

f4      Susara Johanna (Sarie Douw), * 16-07-1891 te Vaalbank en @ 06-09-1891 te Bloemfontein

X 25-10-1910 Douw Lodewyk VAN WYK te Brandfort, * 1882?

g1      Jakobus Hercules VAN WYK, * 09-10-1911, @ 22-10-1911 te Brandfort

g2      Marthinus Johannes VAN WYK, * 15-08-1916, @ 04-02-1917 te Brandfort

f5      Gideon Jacobus (Giel), * 01-08-1893 te Vaalbank en @ 05-11-1893 te Bloemfontein en + 25-12-1954 te Roodepoort

X 27-05-1919 Aletta Adriana DU PLESSIS (Lettie) te Bloemfontein, * 12-07-1895 te Winburg

g1     Martienus Johannes (Matie), * 04-02-1922 te Bloemfontein

X 08-11-1947 Johanna Catharina (Lulu) DU PLESSIS te Roodepoort, * 21-09-1928 en + 05-10-1981. Die egpaar was kinderloos.

g2     Johanna Magdalena, * 30-10-1927, @ 03-12-1927 te Bloemfontein-Noord, + 06-12-1963

X 03-1960 Jan Christiaan VAN NIEKERK te Pretoria

f6      Cornelia Margaretha (Nelie), * 05-10-1895 te Vaalbank

X 11-12-1917 Hendrik Jacobus MULLER te Bloemfontein, * 1889?, + 06-10-1918 te Glen, distrik Bloemfontein

g1      Hendrik Jacobus MULLER, * 07-01-1919 (gebore na sy pa se dood)

f6 XX 27-01-1922 Carel Petrus MULLER, broer van haar eerste man te Bloemfontein-Noord

f7      Marthinus Johannes (Martiens), * 20-04-1897 te Vaalbank en @ 06-06-1897 te Bloemfontein en + 1951 te Karree

X 11-05-1920 Martha Stella Rosalinda MEINTJIES te Fauresmith, * 20-10-1896, + 30-05-1945 te Nasionale Hospitaal Bloemfontein (woonplek: Goedehoop, distrik Brandfort)

g1     Martha Susara, * 20-02-1921, @ 23-03-1925 te Brandfort

X Herman ISRAEL

g2     Marthinus Johannes, * 17-01-1925, @ 05-04-1925 te Brandfort

X 07-07-1951 Marie Louise MARINCOWITZ, * 10-06-1928 te Oudtshoorn

h1     Marthinus Johannes, * 13-04-1953 te Kaapstad en + 17-10-1959 te Pretoria

h2     Marie Louise, * 23-10-1956 te Pretoria

h3     Stella, * 05-12-1960 te Pretoria

h4     Tertia, * 07-01-1963 te Pretoria

h5     Janine, * 13-08-1967 te Pretoria

f7 XX 20-06-1946 Cornelia Magrieta ERWEE te Brandfort, * 1919?

f8      George Frederick, * 03-05-1899 te Vaalbank en @ 16-06-1899 te Bloemfontein. Jonk oorlede.

f9      Anna Helena, * 16-06-1903 te Vaalbank en @ 10-09-1903 te Bloemfontein

X 30-07-1929 Johannes Jacobus GROENEWALD te Bloemfontein-Noord, * 1896? te Clocolan

g1      Wessel Johannes GROENEWALD, * 12-08-1931 @ 04-10-1931 te Clocolan

g?       Linde GROENEWALD, * 25-01-1935 @ 05-05-1935 te Clocolan

X 10-07-1965 Estelle STEYN te Bloemfontein-Noord

f10    Maria Fransina (Miemie), * 19-02-1905 te Vaalbank en @ 26-03-1905 te Bloemfontein

X 23-09-1930 Adriaan Eksteen GROENEWALD te Bloemfontein-Noord, * 1897? te Clocolan

g? Susara Durow, * 1936? (Woon op Clocolan)

f11    Andriesa Johanna, * 13-12-1906 te Vaalbank

X 04-10-1927 Ralph Harry MULLER te Bloemfontein, * 1899? te Clocolan

f12    Isabella Maria (Bellie), * 05-06-1908 te Vaalbank en @ 20-07-1908 te Bloemfontein

X 22-04-1930 Nicolaas Louis Janse VAN RENSBURG te Bloemfontein, * 11-10-1906 te Brandfort en + 17-03-1976

f13    Marthina Johanna (Martiena), * 07-11-1910 te Vaalbank

X 22-11-1931 Luther Carl PRETORIUS te Bloemfontein-Noord, * 1905? te Bloemfontein

f14    Daniël Francois (Danie), * 13-09-1912 te Vaalbank, + 1951 te Bloemfontein

X 09-06-1934 Dina Maria STEYL te Bloemfontein-Noord, * 17-04-1911 te Morgenzon, Bloemfontein, dogter van Hans Môreson

g1      Petronella Susara, * 22-03-1935, @ 05-05-1935 te Bloemfontein-Noord

X 05-10-1957 Charles Henry ROBERTSON te Bloemfontein-Noord

e4     Jurie Johannes, * 16-11-1865 te Karreekloof, Brandfort en @ 15-04-1866 te Bloemfontein en + 29-06-1944 te Bloemfontein

X 23-05-1888 Aletta Johanna Elizabeth STEYN te Bloemfontein, * 28-11-1870 te Thaba ’Nchu en + 20-04-1953 te Bloemfontein (dogter van Hermanus Stefanus STEYN en Johanna Catharina Maria JOUBERT)

f1      Marthinus Johannes, * 21-09-1890 te Erfdeel, Thaba ’Nchu en @ 07-12-1890 te Bloemfontein

X 03-02-1914 Helena Maria STEYN te Thaba ’Nchu, * 14-09-1892 te Jacobsdam, Thaba ’Nchu

g1     Jacoba Helena Maria, * 01-11-1914, @ 07-02-1915 te Thaba ’Nchu

X 25-11-1930 Elias Jakobus De Wet SMUTS te Verkeerdevlei, * 1902 te Kildare, Excelsior

g2     Jurie Johannes, * 31-07-1919, @ 05-10-1919 te Thaba ’Nchu en + 1977

X 27-06-1942 Maria Elizabeth BORNMAN te Bloemfontein

h1     Helena Maria, * 02-12-1945 te Bloemfontein

X 05-10-1968 Hermanus Wilhelmus LOUW, * 12-08-1940 te Vryburg

i1      Jacobus Wynand LOUW, * 28-08-1971, @ 07-11-1971 te Brandfort

g2 XX Heleze COETZEE

f2      Hermanus Stephanus (Harry), * 09-01-1892 te Erfdeel, Thaba ’Nchu en @ 06-03-1892 te Bloemfontein en + 26-07-1976 te Verkeerdevlei

X 11-12-1917 Johanna Louisa STEYL te Thaba ’Nchu, * 19-08-1897 te Jacobsrust, Thaba ’Nchu

g1     Jurie Johannes, * 21-02-1919, @ 13-04-1919 te Thaba ’Nchu

X 24-11-1951 Johanna Alewyna VAN DER LINDE (Hansie) (weduwee PRETORIUS) te Verkeerdevlei,   * 02-10-1916 te Verkeerdevlei

h1     Stephanus Hermanus (Basie), * 17-04-1953 te Brandfort

X 03-04-1976 Aletta Elizabeth BOTHA (Elize) te Welkom, * 07-12-1952 te Springs

i1      Jurie Johannes (Jurie), * 18-03-1979 te Bloemfontein

X 09-04-2005 Aletta Dorethia PIENAAR (Dorinda) te Bloemfontein, * 01-09-1980 te Pretoria

[Jurie het B Compt aan UV verwerf en is (2010) rekenmeester by Dairybelle en bly in Bloemfontein.]

j1      Stephanus Hermanus (Henre), * 22-11-2007 te Bloemfontein

j2      Daniël Petrus (Ruan), * 09-09-2010 te Bloemfontein

h2     Debya Maria, * 13-09-1954 te Graspan, Verkeerdevlei

X Nicolaas Stephanus VERMEULEN

h3     Johannes Alwyn (Johan), * 22-06-1957 te Graspan, Verkeerdevlei

h4     Jurie Johannes, * 06-04-1959 te Bloemfontein

X 10-11-1984 Karen COETZEE te Pietersburg, * 08-11-1961 te Pretoria

[Jurie boer in Brandfort se distrik. Karen is sekretaresse by die Akademia-Hoërskool in Brandfort.]

i1      Azaria, * 25-10-1981 te Phalaborwa, @ 28-02-1981 te Brandfort-Oos

[Azaria is ’n fisioterapeut, eers in Kroonstad (2004-2007) en daarna in Klerksdorp.]

i2      Jurgens (Boeta), * 09-03-1987 te Pietersburg

[Boeta was in 2005 in matriek, het daarna twee jaar in Amerika by ’n boer gewerk en boer tans (2010) saam met Jurie in Brandfort se distrik.]

i3      Jurie Johannes (Janus), * 21-09-1991, @ 02-02-1992 te Brandfort-Oos

[Janus is (2010) eerstejaar by Kovsies, neem Grondontwikkeling en Konstruksiebestuur.]

g2     Marthina Aletta, * 05-03-1920 en + te Thaba ’Nchu

g3     Douw Lodevikus Steyl, * 27-10-1921, @ 15-01-1922 te Thaba ’Nchu en + 14-11-1992

X 27-09-1947 Ella Frederike GREYLING te Excelsior, * 22-03-1927 en + 20-09-1975 te Excelsior

h1     Stephanus Esias De Vries (Fanie), * 16-03-1954 te Excelsior

X 11-10-1975 Johanna Alida REDPATH te Shannon, * 02-12-1953 te Bloemfontein

i1      Douw Lodewikus Steyl (Wicus), * 28-04-1978 te Bloemfontein

X Elmarie

j1      Douw, *

i2   Su-Mari, * 18-12-1981 te Bloemfontein

[Su-Mari was in die Hoërskool Excelsior en matrikuleer (1999) daarna in CVO Excelsior. Sy werk tans by Computax in Bloemfontein as prinsipaal van die eiendomsafdeling en sy is lid van ’n beslote korporasie. Sy is lief vir die natuur en kamp en hengel graag.]

i3 El-Rika, * 16-05-1990 te Bloemfontein

[El-Rika was in CVO in Excelsior en matrikuleer (2008) by die Hoërskool Staatspresident Swart in Brandfort. Sy is ’n kreatiewe mens, opgelei in grafiese en webontwerp. Sy woon (2010) in Gonubie.]

h2     Ella Jacoba, * 12-06-1958 te Excelsior

X Andries LOMBARD

g3 XX 24-06-1966 Anna Magdalena WESSELS (Daleen) te Excelsior, * 14-12-1950 te Excelsior.

(Sy was nog nie 16 jaar oud toe sy getroud is nie en net 4 jaar ouer as h1)

h3     Louis Theodorus, * 08-11-1977

g4     Aletta Johanna, * 28-01-1923, @ 07-06-1923 te Thaba ’Nchu

X 27-01-1942 Michiel Van Breda DU TOIT te Excelsior, * 1921 te Heeltevrede, Bloemfontein

g5     Hermanus Stephanus (Herkie), * 26-04-1925, @ 07-06-1925 te Thaba ’Nchu

X 10-04-1954 Debya Maria Magdalena PRETORIUS te Verkeerdevlei, * 01-10-1934 te Verkeerdevlei

h1     Susanna Maria, * 19-03-1955 te Verkeerdevlei

X Gerhardus Johannes KOTSE

h2     Hermanus Stephanus (Herman), * 08-09-1962 te Verkeerdevlei

X 23-01-1981 Catharina DU PLESSIS

i1      Valerie, * 21-02-1982

i2      Hermanus Stephanus, * 20-09-1988

g6     Marthina Aletta, * 24-04-1930, @ 06-07-1930 te Thaba ’Nchu

X 31-12-1955 Gert Cornelius Stephanus HATTINGH te Verkeerdevlei, * 01-03-1929 te Winburg

g7     Johannes Lodewikus, * 23-04-1933, @ 16-02-1934 te Thaba ’Nchu

g8     Joey, * 14-06-1938, @ 20-10-1938 te Thaba ’Nchu

f3      Jurie Johannes (Wool), * 27-09-1883 te Erfdeel, Thaba ’Nchu en @ 07-01-1894 te Bloemfontein en + 07-01-1970 te Welkom

X 18-11-1919 Wilhelmina Magdalena STRYDOM te Thaba ’Nchu, * 24-07-1894 te Rooirantjies, Thaba ’Nchu

g1     Jurie Johannes, * 08-01-1923 en + 17-01-1923

g2     Johannes Jacobus Strydom, * 07-02-1924, @ 04-05-1924 te Thaba 'Nchu en + 31-07-1961

X 07-01-1950 Magrietha Elizabeth Hester SMIT te Bethlehem-Wes

h1     Jurie Johannes, * 27-08-1951

g3     Jurie Johannes, * 16-11-1925, @ 07-02-1926 te Thaba 'Nchu

X Maria Margaretha Wilhelmina BEYERS

h1     Beverly Mary, * 27-01-1956

h2     Lynette Wilhelmina, * 13-05-1958

h3     Wendy Joy, * 18-07-1959

X NEL

[The Citizen van 07-06-2005 berig dat Wendy in 1973 en 1974 saam met haar pa die Comrades suksesvol voltooi het hoewel vroue in daardie jare nie mag deelgeneem het nie.]

h4     Jurie Johannes, * 02-06-1961

h5     Jennifer Dawn, 16-05-1967

g4     Albertus Johannes, * 18-08-1926, @ 02-10-1927 te Thaba 'Nchu, + 20-04-1952

g5     Marthinus Johannes, * 27-07-1929 en + 30-07-1929

g6     Catharina Susanna, * 08-05-1930 en + 03-07-1930

g7     Aletta Johanna Elizabeth Steyn, * 18-06-1931

X 12-11-1955 Cornelis Johannes STEENKAMP te Welkom

g8     Nicolaas Albertus, * 26-06-1936

X Valerie Yvonne VAN RENSBURG (weduwee DELPORT). Geen kinders.

XX Elizabet Anna NEL

h1     Hendrik Nicolaas, * 29-05-1975

h2     Lydia Maryna, * 10-11-1977

g9     Catharina Susanna, * 29-01-1941

X Christiaan Frederick NEL

f3 XX 26-08-1961 Cornelia Johanna Elizabeth KRUGER (voorheen JORDAAN en MARCUS) te Welkom (adres tydens huwelik: Koppie Alleen 182, Welkom)

f3 XXX 02-04-1966 Anna Helena ELS te Heilbron, * 18-12-1901

f4      Gideon Jacobus, * 21-09-1895 en @ 01-12-1895 te Bloemfontein. Jonk oorlede, vgl f8.

f5      Johanna Catharina Maria (Jossie), * 20-06-1897 te Erfdeel, Thaba ’Nchu en @ 26-08-1897 te Bloemfontein en + 19-12-1957 te Thaba ’Nchu

X 05-11-1918 Jacobus Frederick STEYN (James) te Thaba ’Nchu, * 09-10-1896 te Steynsrust, Thaba ’Nchu en + 25-08-1950 te Rust-in-Vrede, distrik Thaba 'Nchu

g1      Aletta Johanna STEYN, * 26-05-1919, @ 06-07-1919 te Thaba ’Nchu

X Frans Paul PIETERSE

g2      Jacobus Frederik STEYN, * 10-02-1922, @ 30-04-1922 te Thaba 'Nchu (reeds oorlede in 1950 volgens sy pa se sterfkennis)

g3      Anna Helena STEYN, * 28-12-1923, @ 02-03-1923 te Thaba ’Nchu

X Paul Johannes ROODE

f6      George Frederik, * 12-07-1899 en @ 03-09-1899 en + 13-10-1945 te Bloemfontein

X 06-04-1926 Margaretha Louisa MAAS (suster van X f8) te Brandfort, * 1907?

g1     Hendrina Cecilia Cornelia, * 1927

X 22-05-1948 Gert Johannes Jurgens DU PREEZ te Bloemheuvel, * 1923 te Phillipstown

g2     Aletta Johanna Elizabeth, * 18-11-1928, @ 03-02-1929 te Brandfort

X 11-03-1950 Arnoldus Wepener GREYLING te Bloemheuvel, * 1925 te Jamestown

g3     Margaretha Louisa, * 30-08-1931, @ 01-11-1932 te Brandfort

X 13-12-1952 Francois Jacobus David BEZUIDENHOUT te Bloemheuwel, * 1928 te Dordrecht

h1      George Frederick BEZUIDENHOUT, * 19-05-1963, @ 07-07-1963 te Bloemfontein-Wes (een van ’n tweeling)

h2      Naomi BEZUIDENHOUT, * 19-05-1963, @ 07-07-1963 te Bloemfontein-Wes (een van ’n tweeling)

f7      Geertruida Cornelia, * 12-07-1901 en @ 05-01-1902 te Bloemfontein

f8      Gideon Jacobus (Giel), * 10-11-1903 te Brandfort en @ 07-02-1904 te Bloemfontein en + 18-06-1953 te Bloemfontein

X 01-10-1929 Catharina Elizabeth (Kittie) MAAS (suster van X f6) te Brandfort, * 25-04-1909 te Brandfort en + 10-04-1956 te Bloemfontein

XX Maria Christina Elizabeth (Molly) ELS (weduwee VAN NIEKERK)

g1     Jurie Johannes (Boetie), * 09-08-1930, @ 19-10-1930 te Brandfort, + 06-09-1999

X Anna Catharina VAN WYK, * 24-08-1935 en + 24-02-2006 te Bloemfontein

h1     Gideon Jacobus, * 22-08-1953 te Bloemfontein en + 18-08-2009

X 1976 Rita Martha ERASMUS en ÷

i1      Gerhard Gideon, * 01-12-1977 te Pretoria

X 05-11-2005 Nicole BORNMAN te Bloemfontein

j1      Eljay, * 27-12-2007

i2      Marlene, * 13-02-1979 te Pretoria

X Jaco POTGIETER

j1      Celeste POTGIETER, * 29-10-1998

j2      Marco POTGIETER, * 24-08-2004

h1 XX 12-1986 Johanna Martha LABUSCHAGNE (Riekie) te Bloemfontein

[Gideon is ’n boukontrakteur en hy en sy vrou is die eienaars van ’n matbesigheid.]

i3      Nadia, * 30-01-1993 te Bloemfontein

i4      Monique, * 03-02-1995 te Bloemfontein

h2     Jacobus Johannes (Koos), * 22-09-1955 te Bloemfontein

X 07-10-1978 Cornelia Rosalinde KIRSTEIN

[Koos en sy broer Jurie bedryf Linde Finansiële Beplanners in Bloemfontein. Hulle kantoor is op die vorige Voortrekker-terrein in Collinsweg aan die voet van Seinheuwel.]

i1      Natalie, * 17-02-1985 te Bloemfontein

[Natalie is ’n student in die finale jaar (2007) vir die graad B Rek.]

i2 Shaun, *10-12-1986 te Bloemfontein

[Shaun is (2007) eerstejaar by Kovsies.]

h3     Jurie Johannes (Jurie), * 01-10-1956 te Bloemfontein

X Gladys STRYDOM

i1      Julius, * 15-10-1977 te Bloemfontein

[Julius is sedert 2000 in Nieu-Seeland en het burgerskap van die land. Hy het ’n graad in Lugvaart aan die Massey-Universiteit in Palmerston North voltooi.]

X 2007 Angela ? (Nieu-Seelander)

i2      Karin, * 20-07-1981 te Bloemfontein

[Karin het B Tech (Bemarking) aan die SUT geslaag en werk in die eiendomsmark.]

h4     Mariana, *21-08-1957 te Bloemfontein

[Mariana is sedert 1975 werksaam by die Volksblad in Bloemfontein. Sy is (2007) die Administratiewe Advertensie-bestuurder.]

g2     Willem Hendrik, * 05-03-1937 te Bloemfontein

X 04-10-1958 Anna Petronella DU PLESSIS te Burgersdorp, * 12-08-1938 en @ 12-10-1938 te Burgersdorp

h1     Gideon Jacobus, * 06-10-1960 te Bloemfontein

X MG (Malie)

h2     Hester Sophia, * 13-10-1961 te Burgersdorp

h3     Catharina Elizabeth, * 28-04-1965 te Bloemfontein

h4     Anna Petronella, * 24-12-1968 te Bloemfontein

h5     Wilma Hendrike, * 23-07-1970 te Bloemfontein, @ 04-10-1970 te Bloemfontein-Wes

f9      Nicolaas Albertus, * 10-02-1905 en @ 07-05-1905 te Bloemfontein en + 20-01-1931 te Brandfort. Nooit getroud nie.

f10    Aletta Johanna, * 20-10-1906 te Delingskraal en @ 07-12-1906 te Thaba ’Nchu

X 09-12-1924 Jacobus Johannes VILJOEN te Thaba ’Nchu, * 23-09-1897 te Steynspruit, Thaba ’Nchu

g1      Hendrik Christoffel VILJOEN, * 25-01-1926 te Thaba 'Nchu

f11    Cornelia Magrietha Elizabeth, * 20-01-1908 en @ 05-04-1908 te Bloemfontein

X 19-07-1927 David Andries PRETORIUS te Brandfort, * 1904

g1      Jurie Johannes PRETORIUS, *08-02-1931, @ 19-04-1931 te Brandfort

f12    Jan Gysbert, * 07-03-1909 en @ 06-06-1909 te Bloemfontein

f13    Catharina Gezina, * 31-08-1911

X 18-12-1934 Willem Michiel MAAS te Brandfort, * 1912?

g1      Andries Johannes MAAS, * 11-11-1935, @ 05-01-1936 te Brandfort

f14     Gertruida Cornelia, * 02-04-1913, @ 18-05-1913 te Thaba 'Nchu

f15    Jacob Daniël (Japie), * 08-06-1914, @ 12-07-1914 te Thaba ’Nchu en + 08-04-1998 te Bloemfontein

X 10-10-1942 Anna Magdalena NEL te Bloemfontein-Wes, * 01-10-1922 te Barclay-Oos

g1     Jurie Johannes, * 20-04-1943 te Bloemfontein, @ 06-09-1943 te Bloemfontein-Wes, +

X 26-04-1969 Christina Magritha Elizabeth BREEDT (Stienie) te Rustenburg, * 23-07-1948 te Kroonstad

h1     Jacob Daniël (Jaco), * 12-09-1970 te Rustenburg

X 05-01-1991 Deirdré DU TOIT te Pellisier, Bloemfontein, * 23-05-1971 te Bloemfontein

[Jaco het vir ’n myn gewerk in Rustenburg en Randfontein. Hy en Deirdré het ’n plaas Zephanjeskraal buite Rustenburg gekoop. Hulle het dit onder andere ontwikkel as ’n kampterrein vir kerkkampe. Hulle bedryf ’n gevestigde sake-onderneming in Rustenburg. Jaco behoort ook aan ’n Christen-motorfietsgroep wat wil wys dat Christen-wees ’n avontuur kan wees en ook die evangelie uitdra.]

i1      Michelle, * 27-05-1991 te Rustenburg

i2      Jaco, * 12-09-1994 te Rustenburg

h2     Nicolaas Willem (Nico), * 25-09-1971 te Rustenburg

X 25-11-1995 Marinda VAN DER MERWE te Pretoria, * 18-06-1973 te Boksburg

[Nico was van 1991 tot 2004 in die SA Lugmag as ’n helikopter-vlugingenieur, het daarna in Sudan gewerk en woon sedert 2008 in Auckland, Nieu-Seeland, waar hy as helikopter-werktuigkundige werk. Marinda het vir nege jaar by die Kanadese ambassade in Pretoria gewerk en is tans assistent-rekenmeester.]

i1      Chantal, * 25-10-2001 te Pretoria

i2      Natasha, * 22-04-2006 te Pretoria

h3     Adri, * 20-04-1973 te Rustenburg

X VAN DEN BERG

g2     Barend Frederick (Bennie), * 08-12-1944 te Bloemfontein, @ 04-03-1945 te Bloemfontein-Wes

X 17-10-1964 Josephina Wilhelmina JOOSTE, ¸ 27-01-1977

h1     Jacob Daniël (Japie), * 06-03-1965 te Stilfontein

h2     Theresa, * 22-09-1971 te Stilfontein

g2 XX 25-03-1978 Sanita Elizabeth SCHOLTZ te Schweizer-Reneke, * 02-11-1953 te Schweizer-Reneke

h3     Barend Frederick (Bennie)

h4     Esther

g3     Jacob Daniël, * 15-12-1946 te Bloemfontein. Nooit getroud nie.

g4     Jacobus Adriaan (Kobus), * 11-09-1949 te Bloemfontein

X 06-03-1971 Hester Maria Florina SCHÖNFELDT (Hester)

h1     Maria Margaretha (Marietjie), * 31-08-1971 te Bloemfontein

X BRITZ

h2     Anna Magdalena (Ansie), * 02-08-1975 te Bloemfontein

g5     Elsie Johanna Catharina, * 27-11-1951 te Bloemfontein, @ 02-03-1952 te Bloemfontein-Wes

X Louis NEL

h1      Lize NEL, * 16-11-1977

X Rudolf FOURIE

i1      Lize FOURIE

h2      Louis NEL, * 03-12-1984

X Chané

g6     Aletta Johanna, * 22-02-1954 te Bloemfontein

X Alex G (Scottie) AULD

g7     Anna Magdalena, * 27-02-1955 te Bloemfontein

X Willem Niclaas JACOBS

g8     Marthinus Johannes, * 10-03-1965 te Bloemfontein

X 06-05-1989 Karel DE LANGE te De Bloem, Bloemfontein

e5     Cornelia Margaretha Elizabeth, * 14-10-1867 te Jordaanskraal, @ 05-01-1868 te Bloemfontein, + 12-11-1901

X 07-03-1886 Izak Petrus DU PLOOY te Bloemfontein, * 03-03-1860, @ 01-04-1860 te Bloemfontein

f1      Geertruida Cornelia DU PLOOY, * 08-01-1887, @ 06-02-1887 te Bloemfontein (nie genoem op ouma se sterfkennis 1913)

f2      Elizabeth Johanna Francina DU PLOOY, * 20-03-1888, @ 06-05-1888 te Bloemfontein

X 29-10-1907 Hermanus Stefanus STEYN te Bloemfontein

f3      Cornelia Margaretha Elizabeth DU PLOOY, * 21-11-1889, @ 12-01-1890 te Bloemfontein

X 14-06-1916 Daniel Johannes Hendrik VAN NIEKERK te Bloemfontein

f4       Julia Margaretha Louiza DU PLOOY, * 06-07-1891, @ 06-09-1891 te Bloemfontein (nie genoem op ouma se sterfkennis)

f5      Maria Catharina Francina DU PLOOY, * 14-03-1893, @ 07-05-1893 te Bloemfontein

f6      Hendrina Cecilia, * 28-09-1894, @ 04-11-1894 te Bloemfontein

f7      Martina Johanna DU PLOOY, * 26-03-1896, @ 07-06-1896 te Bloemfontein (nie genoem op ouma se sterfkennis)

f8      Isabella Maria DU PLOOY, * 06-07-1897, @ 19-08-1897 te Bloemfontein (nie genoem op ouma se sterfkennis)

f9      Abraham Izaak DU PLOOY, * 10-04-1899, @ 04-06-1899 te Bloemfontein

f10    Ongedoopte seun (oorlede volgens sy ma se sterfkennis)

e6     Nicolaas Albertus, * 03-08-1869 en @ 07-11-1869 te Bloemfontein. Jonk oorlede?

e7     Jan Gysbert, * 16-11-1871 en @ 03-03-1872 te Bloemfontein

X 26-01-1897 Johanna Catharina Maria STEYN te Bloemfontein, * 20-06-1877, @ 05-08-1877 te Bloemfontein (dogter van Hermanus Stephanus STEYN en Johanna Catharina Maria JOUBERT)

f1      Johanna Catharina Maria (Jossie), * 09-12-1897 en @ 04-02-1898 te Bloemfontein

X 27-08-1918 Riddell Rorke STANTON te Bloemfontein, * 1893?

g?      Riddell Rorke STANTON, * 03-02-1943, + 03-12-2000

X 30-04-1966 Elizabeth Johanna

f2      Marthinus Johannes, * 12-10-1899 en @ 15-12-1899 te Bloemfontein en + 14-10-1977

X 04-05-1926 Emily Rebecca KLEYNHANS te Bloemfontein, * 1903? en + 29-05-1967

g1     Letitia Cecilia, * 20-05-1927

X 29-09-1951 Barend Petrus ERASMUS te Kingwilliamstown, * 20-05-1927 en + 11-08-1976

h1     Adriaan Cornelius ERASMUS

h2     Marthinus Johannes ERASMUS

h3     Mireka ERASMUS

g1 XX MORRISON

g2     Johanna, * 05-04-1930

[Woon in 2010 in Ficksburg.]

X 09-01-1954 Redverf John MONK te Kingwilliamstown, * 30-04-1923

h1     Raymond Martin MONK, * 14-04-1955

X Susanna Elizabeth MANS

i1      Martin John MONK, * 27-02-1983

i2      Marietjie MONK, * 12-09-1984

X 30-05-2009 Carel Adel Johan MOOLMAN

i3      Hanlie MONK, * 05-01-1987

h2     Melinda Anne MONK, * 03-08-1956

X 05-04-1980 David van Wyk DU TOIT, * 03-07-2006

i1      Phillip Johannes DU TOIT, * 28-11-1981

i2      Aidine Marlé DU TOIT, * 09-03-1985

i3      Dawid van Wyk DU TOIT, * 13-08-1986

i4      Isak Stefanus DU TOIT, * 28-09-1988, + 18-12-2008

h3     Erica Joan MONK, * 02-11-1959

X 04-12-2004 Johannes Petrus VILJOEN

g3     Jan Gysbert , * 10-03-1932, + 28-07-2000

X 16-07-1957 Vivienne Claire HOWARTH (Viv), * 28-08-1936 in Engeland

h1     André Marthinus John, * 15-06-1958

X Leanne Maise KLEINHANS, * 1959 te Kingwilliamstown, geskei

i1      Margaux Anne, * 1985 te Oos-Londen

i2      Kathryn Leigh, * 1986 te Oos-Londen

[Kathryn het in 2004 aan Kingswood College in Grahamstad gematrikuleer. Sy het 2005 in Engeland deurgebring, in 2006 aan US studeer en haar BCom in 2008 aan Rhodes voltooi. Daarna het sy haar honneursgraad in Ekonomie aan Rhodes behaal en sy is in 2010 besig met haar meestersgraad in Finansiële Markte - ook by Rhodes.]

h2     Pierre Russell, * 03-07-1960

X Debra Jane ERASMUS (Debi)

i1      Alexandra (Alex), * 1989

i2      Joshua (Josh), * 1992

i3      Lee, *

h3     Dion Warren, * 18-05-1963 te Kingwilliamstown

X 10-03-1990 Merelyn Joy BRAUN, * 22-07-1964 te Kingwilliamstown

i1      Anton Jan, * 23-04-1992 te Oos-Londen

i2      Sarah Jane, * 18-11-1993 te Oos Londen

h4     Anton Jan, * 06-04-1967, + (jonk in motorongeluk)

h5     Chris Jaques, * 19-09-1970 te Kingwilliamstown

X 04-10-2003 Nicole Lisa JONES (Nicole), * 07-06-1973 te Sydney, Australië

[Chris woon (2010) in Singapoer. Hy is ’n direkteur van die Deutsche Bank AG en streekhoof van dié bank se “Business Integrity Review Group” vir Asië en die Stille Oseaan.]

i1      Savannah Caitlin, * 24-06-2005 te Sydney, Australië

i2      Oliver Blake, * 24-03-2007 te City of Westminster, London VK

g4     Hendrik, * 09-04-1933 te Boshoff

X 08-12-1956 Christina Catharina BURGER, * 31-01-1933 te Graaff-Reinet

h1     Marthinus Johannes, * 01-11-1957 te Kingwilliamstown

X Helena Elizabeth FOULDS

i1      Maria Magdalena

i2      Christina Catharina

i3      Hendrik

h2     Francois Burger, * 29-01-1960 te Kingwilliamstown

X Hanlie BOTHA

h3     Hendrik, * 14-06-1961 te Kingwilliamstown

X 22-03-1987 Martie COETZER, * 10-10-1963

i1      Hendrik

h4     Christo, * 28-10-1964 te Bethlehem, @ 13-12-1964 te Brandfort

h5     Celeste, * 25-01-1969 te Bloemfontein, @ 06-04-1969 te Brandfort

[Behaal doktorsgraad in Mikrobiologie aan UOVS met proefskrif "Population structure of Phytophthora Cinnamomi in South Africa"]

g5     Marthinus Johannes, * 28-11-1937, @ 06-02-1938 te Bloemfontein

X 21-04-1962 Catharina Maria WESSELS te Brandfort, * 25-06-1941 (dogter van Louis Theodorus Hermanus WESSELS en Gertruida Cornelia LINDE, b5c9d2e3f2)

[Woon in 2010 in Kuruman.]

h1     Marthinus Johannes (Marinus), * 25-09-1964, @ 13-12-1964 te Brandfort

X Mariana KLOSE

i1      Marthinus Johannes

h2     Mattheus Gerhardus (Gerdus), * 20-01-1966 te Bloemfontein, @ 06-03-1966 te Brandfort

X 01-10-1988 Ina CRONJÉ te Randburg, * 07-01-1963 te Randburg

[Gerdus is 'n instandhoudingsingenieur van helikopters en werk in Sentraal-Afrika. Ina hou skool op Theunissen (2010) waar Tharina en Gerdi ook skoolgaan.]

i1      Sumarie, * 17-12-1989 te Ellisras

[Sumarie studeer onderwys op Kovsies (2010).]

i2      Tharina, * 14-12-1992 te Kaapstad

i3      Gerdi, * 06-12-1999 te Bloemfontein

h3     Emile, * 11-06-1969 te Bloemfontein, @ 03-08-1969 te Brandfort

X 11-12-1995 Annare NAUDÉ te Bloemfontein, * 26-05-1968 te Hoopstad

[Emile het bemarkingsbestuur aan die Technikon Vrystaat studeer en werk as aankoper by die Metcash-groep in Kaapstad. Blink uit in sport, veral tennis en gholf. Hy speel tennis in die topligas. Annare het arbeidsterapie aan die UV studeer, drie jaar in Amerika as arbeidsterapeut gewerk en werk tans as arbeidsterapeut in verskeie inrigtings. Die egpaar woon in die Strand.]

i1      Etién, * 28-02-2003 te Worcester

i2      Reza, * 11-04-2006 te Worcester

h4     Tiaan, * 13-05-1974, @ 04-08-1974 te Brandfort

g5 XX 12-11-1989 Anna Dorothea COETZEE te Brandwag, Bloemfontein (albei geskei)

g6     Emily, * 12-08-1939, + 28-08-2000

X 07-07-1962 David DIRKS te Brandfort, * 10-07-1936

h1     Miranda DIRKS

h2     Chris-Armand DIRKS

h3     Marné DIRKS

f2 XX 07-06-1968 Elizabeth DE VILLIERS (weduwee KAY)

f3      Hermanus Stephanus (Harry), * 18-12-1902 en @ 01-03-1903 te Bloemfontein en + 28-07-1992 te Bloemfontein (begrawe op Ventersvlei, distrik Bloemfontein)

X 11-03-1930 Catharina Rachel DENHAM (Kitty) te Bloemfontein, * 01-02-1907 en @ 07-04-1907 te Bloemfontein (dogter van William Austin DENHAM en Catharina Elizabeth MAARTENS, vgl f5) en + 17-12-1999 (begrawe op Ventersvlei, distrik Bloemfontein)

g1   Catharina Anna, * 04-06-1931 te Boshof

X 30-12-1950 Gert Cornelius HAYCOCK te Bloemfontein-Wes, *

h1    Johannes Gerhardus Hendrik HAYCOCK, * 11-12-1951 en @ 02-03-1952 te Bloemfontein-Wes

h2    Hermanus Stefanus HAYCOCK, * 11-08-1953, @ 04-10-1953 te Bloemfontein-Wes

h3    Eric HAYCOCK

XX Ed HARTWIG

h4    Karin HARTWIG

h5    Erica HARTWIG

g2    Jan Gysbert (Jan), 07-08-1937 te Bloemfontein en @ 07-11-1937 te Bloemfontein-Wes

X 09-04-1960 Hester Helena WEITZ (Hetta) te Bloemfontein-Wes, * 25-10-1938 te Wepener

[Jan is 'n pensioenaris (2010) en was 'n modelmaker op die Spoorweë. Hetta was 'n onderwyseres.]

h1    Hester Helena (Helena), * 22-05-1962 te Bloemfontein, @ 02-09-1962 te Bloemfontein-Wes

X 23-10-1982 Adriaan Jacobus SMIT (Ouwie) te Gardeniapark, Bloemfontein, * 18-08-1960, @ 04-12-1960 te Brandfort

[Helena werk in 2010 by die NG-Kerkargief in Bloemfontein en Ouwie werk al vir meer as 30 jaar by die SA Reserwebank, ook in Bloemfontein.]

i1    Liandri SMIT, * 20-01-1986 te Bloemfontein, @ 04-05-1986 te Bloemfontein-Wes

i2    Rianco SMIT, * 20-01-1991, @ 06-10-1991 te Bloemfontein-Wes

h2    Hermanus Stefanus (Herman), * 06-12-1964 te Bloemfontein, @ 07-03-1965 te Bloemfontein-Wes

[Herman is 'n onderwyser, in 2010 verbonde aan die Lady Grey Arts Academy.]

X 31-12-1988 Johanna Catharina BOOYSEN, * 05-11-1968

i1    Jan Gysbert (JG), 06-12-1993 en @ 27-02-1994 te Smithfield

h2 XX 22-11-1996 Marietta Helene FICHARDT (Marietta), * 09-02-1965, @ 02-05-1965 te Bloemfontein-Noord

i2      Reonette, * 24-01-1993 te Bloemfontein, @ 05-09-1993 te Pellissier, Bloemfontein (dogter van Marietta uit haar eerste huwelik wat deur Hermanus wettig aangeneem is en die van Linde dra.)

i3      Hermanus Stefanus (Stefan), *04-07-1997 te Bloemfontein, @ 07-12-1997 te Pellissier, Bloemfontein

i4      Marina (Meraai), * 27-07-1998

h3    Carine, * 21-06-1970, @ 04-10-1970 te Bloemfontein-Wes

X 13-10-1990 Johannes Marthinus ANNANDALE (Hans) te Fichardtpark, Bloemfontein, * 12-07-1964

[Carine werk in 2010 by die Vrystaatse Rooivleisprodusente-organisasie.]

i1    Jacob Johannes ANNANDALE (JJ), * 05-12-1993, @ 06-03-1994 te Fichardtpark, Bloemfontein

i2    Janco ANNANDALE, * 30-04-1996, @ 04-08-1996 te Smithfield

g3    Johanna Noeline (Noeline), * 25-12-1949 te Bloemfontein, @ 05-03-1950 te Bloemfontein-Wes

X 12-12-1970 Johannes Jacobus PIENAAR (Johan) te Bloemfontein-Wes

h1    Carine Rachelle PIENAAR, * 12-12-1972, @ 04-03-1973 te Bloemfontein-Wes

h2    Myra PIENAAR, * 05-10-1974, @ 01-12-1974 te Bloemfontein-Wes

h3    Neline PIENAAR, * 03-07-1978, @ 03-09-1978 te Bloemfontein-Wes

h4    Juanize PIENAAR, * 15-02-1982, @ 06-07-1982 te Bloemfontein-Wes

h5    Petrus Albertus PIENAAR, * 25-09-1983, @ 04-12-1983 te Bloemfontein-Wes

f4      Gertruida Cornelia (Bokkie), * 06-06-1905 en @ 06-08-1905 te Bloemfontein

X 25-03-1924 Abraham DU PLOOY te Bloemfontein, * 25-01-1895, @ 03-03-1895 te Bloemfontein

g1      Jacobus DU PLOOY, * 24-09-1926, @ 07-11-1926 te Bloemfontein-Noord

g2      Johanna Catharina Maria DU PLOOY, * 05-09-1930, @ 07-12-1930 te Bloemfontein-Noord

X 14-01-1950 Pieter Daniel JACOBS te Bloemfontein-Noord

f4 XX 15-01-1955 Johannes Albertus Petrus ERWEE te Brandfort-Oos, * 11-09-1891

f5      Jan Gysbert, * 01-01-1910, @ 06-02-1910 te Bloemfontein

X 25-06-1938 Florence Ivy DENHAM te Bloemfontein, * 29-10-1912, @ 14-12-1912 (dogter van William Austin DENHAM en Catharina Elizabeth MAARTENS, vgl f3)

g1     Rina Florence, * 30-08-1940

X 08-10-1960 Willem Andries Jacobus STEENKAMP, *

g2     John Gilbert, 04-12-1944, + 17-01-2010 te Bloemfontein

X 21-10-1972 Johanna Elizabeth VAN DER WESTHUIZEN (Hannetjie), * 22-01-1951, + 11-03-2004 te Bloemfontein

h1 Jan Gysbert, * 04-12-1973, @ 03-03-1974 te Bloemfontein

h2 Hendrik Gert, * 22-04-1977, @ 03-07-1977 te Bloemfontein

h3 John, * 14-06-1979, @ 05-08-1979 te Bloemfontein

f6      Gideon Jacobus, * 07-03-1912 te Kaalspruit, Bloemfontein, @ 05-05-1912 te Bloemfontein-Wes

X 01-06-1940 Elizabeth Maria KOK te Bloemfontein-Noord, * 1914?

g1      Hester, * 02-09-1941, @ 02-11-1941 te Bloemfontein

g2      Johanna Catharina Maria, * 19-08-1946, @ 03-11-1946 te Bloemfontein

f7      Julia Aletta, * 12-09-1920 te Bloemfontein, @ 21-10-1920 te Bloemfontein-Wes en + 01-12-1965 te Clocolan (woonplek: Daisy, distrik Clocolan)

X 12-03-1941 Alfred Ernest KLOKOW te Bloemfontein, * 05-05-1910 te Stutterheim en + 04-11-1969 te Bloemfontein

g1      Ernest Willem KLOKOW

g2      Alfred Jan KLOKOW

g3      Julius Johan KLOKOW, * 09-10-1947, @ 07-12-1947 te Bloemfontein-Wes

g4      Linda Johanna KLOKOW, * 06-08-1950

g5      André Dean KLOKOW, * 16-05-1961

e8     Gert Cornelis, * 10-08-1873 te Karreekloof, @ 05-10-1873 te Bloemfontein en + 11-06-1958 te Johannesburg

X 04-04-1899 Geertruida Cornelia ERWEE, * 10-12-1879 te Brandfort en + 07-04-1964 te Johannesburg

f1      Johanna (Hannie), * 01-04-1900 en @ 23-08-1900 te Bloemfontein

X Jan Christiaan Daniël LOOTS

g1      Gertruida Cornelia LOOTS, * 24-02-1916, @ 08-10-1916 te Bloemfontein

g2      Martha Christina LOOTS, * 04-09-1917, @ 14-10-1917 te Bloemfontein

f2      Marthinus Johannes, * 08-11-1903 en @ 10-01-1904 te Bloemfontein en + 18-03-1981 te Johannesburg

[Vir baie jare busbestuurder op Johannesburg se rooi busse.]

X 22-12-1931 Martha Gertruida SCHUCH (suster van X f4) te Newlands, Johannesburg, *12-05-1903 te Middelburg Tvl en @ 09-08-1903 te Pretoria

g1     Asperance Gertrud (Trudie), * 02-11-1941 te Johannesburg

X Hendrik Stephanus HAVENGA

f3      Johannes Albertus (Johnnie), * 22-06-1905 en @ 06-08-1905 te Bloemfontein en + 06-01-1953 te Rustenburg [Het met sy eie vliegtuig verongeluk]

X 1929? Miemie VILJOEN, + 08-04-1971 te Rustenburg

g1     Gerhardus Cornelius (Gerhard), * 18-07-1930 te Rustenburg [Bly in Bryanston]

X 18-07-1952 Martha Catharina VAN DER WESTHUIZEN te Pretoria, * 09-09-1933

h1     Salomina Catharina, * 12-08-1954 te Pretoria

X 01-04-1978 Riaan GROBLER

g2     Jacobus Frederik Viljoen (Koos), * 15-05-1947 te Rustenburg en + 29-10-1903 te Pretoria

X 12-12-1970 Hendrina Johanna BOTHA te Rustenburg, * 14-09-1951

h1     Johannes Albertus (Johann), * 03-12-1971

h2     Marthinus Christoffel (Martin), * 05-11-1974

h3     Jacobus Frederik Viljoen (Derick), * 29-12-1975

g3     Johannes Albertus (Jan / Johnnie), * 16-09-1951 te Rustenburg

X 04-04-1975 Johanna THERON te Rustenburg, * 16-10-1938

h1     Johannes Albertus, 10-05-1976

f4      Gert Cornelius, * 07-04-1907 te Bloemfontein, + 30-07-1964 te Johannesburg

X 12-1935 Amalia Albertina SCHUCH (suster van X f2) te Johannesburg, * 26-06-1898 te Middelburg Tvl. Die huwelik was kinderloos.

f5      Gertruida Cornelia, * 14-12-1912 te Bloemfontein

X Martiens VERSTER

f6      Magrieta Cornelia (Corrie), * 24-03-1914 te Bloemfontein en + 29-06-1974 te Pretoria

Nooit getroud nie.

e9     Andries Johannes (Andries Mooihoek), * 27-07-1875 en @ 26-09-1875 te Bloemfontein en + 07-04-1947 te Brandfort

X 20-01-1904 Gertruida Cornelia MAAS te Brandfort, * 27-02-1883 en + 26-11-1948 te Brandfort

f1      Marthinus Johannes Luther, * 19-06-1906 te Brandfort en @ 20-07-1906 te Bloemfontein en + 27-05-1989 te Brandfort

[Luther was 'n suksesvolle boer en het 'n groot bydrae gelewer tot georganiseerde landbou. Hy was van 1951 tot 1971 voorsitter van die Brandfortse Boere-unie, dien van 1955 tot 1973 in die uitvoerende bestuur van die Nasionale Wolkwekersvereniging, van 1965 tot 1974 in die uitvoerende bestuur van die Vrystaatse Landbou-unie, was lid van die Vleisraad van 1967 tot 1973 en dien vir 9 jaar in die direksies van WGA / BSB / BKB]

X 19-06-1928 Magdalena BOSCH te Brandfort, * 24-10-1905 en + 14-10-1974 te Brandfort

g1     Dorothea Gertruida (Dot), * 11-07-1930, @ 21-09-1930 te Brandfort

X 08-01-1955 Frederick Johannes DU PLESSIS te Brandfort, * 27-09-1932, geskei 02-1975, + 14-03-1989

h1     Magdalena DU PLESSIS, * 09-02-1956 te Brandfort, @ 04-03-1956 te Brandfort-Oos

X 08-11-1975 Cornelius DU PLESSIS, * 01-03-1955, @ 21-02-1994

i1      Magdalena DU PLESSIS, * 02-05-1976

i2      Nandi DU PLESSIS, * 04-06-1980

i3      Frederick Cornelius DU PLESSIS, * 17-08-1985

i4      Luther Jacobus DU PLESSIS, * 28-04-1987

h1 XX 23-09-2006 Louis NEL, * 30-10-1947

h2     Jacobus Frederick DU PLESSIS (Jacobus), * 26-03-1962 te Potchefstroom

X 30-09-1988 Karen BISSCHOFF te Pretoria, * 18-03-1968 te Pretoria

[Woon sedert 2004 in Brisbane, Australië, waar hy by watersuiwering betrokke is.]

i1       Frederick Johannes DU PLESSIS (Frik), * 04-07-1991 te Pretoria

i2       Ben Bischoff DU PLESSIS, * 24-04-1993 te Pretoria

i3       Cara DU PLESSIS, 23-01-1995 te Pretoria

i4       Thea DU PLESSIS, * 11-11-1996 te Pretoria

g1 XX 30-04-1979 William HENEGAN te Bloemfontein en geskei, * 07-09-1931 en + 11-1997

g2     Gertruida Cornelia, * 29-10-1933, @ 07-01-1934 te Brandfort, + 20-05-1992

X 17-04-1954 Johannes Petrus MARAIS (Jannie) te Brandfort, * 16-11-1931 en + 14-07-2006

h1      Sarel Johannes Lodewicus MARAIS, * 10-01-1956, @ 04-03-1956 te Brandfort-Oos

h2      Luther Linde MARAIS, * 01-06-1957, @ 18-08-1957 te Brandfort-Oos

h3      Hermanus Samuel MARAIS, * 12-08-1961, @ 19-11-1961 te Brandfort-Oos

h4      Jacques Petrus MARAIS, * 21-02-1963, @ 05-05-1963 te Brandfort-Oos

h5      Magdalena MARAIS, * 29-06-1966, @ 04-09-1966 te Brandfort-Oos

g3     Andriesa Johanna (Andrei), * 12-02-1945, @ 01-04-1945 te Brandfort

X 12-02-1966 Ronald Arthur HEYS (Ronnie) te Brandfort, * 06-08-1937

h1      Vernon Thomas HEYS, * 29-08-1967, @ 04-02-1968 te Brandfort-Oos

h2       Luther Linde HEYS, * 16-06-1969, @ 07-09-1969 te Brandfort-Oos

h3      Vincent HEYS, *

f1 XX 07-1975 Susanna Maria VAN INGENKAL (Susie) (geskeide SNYMAN) te Brandfort-Oos, * 15-02-1928, + 08-2008

f2      Willem Hendrik Ruben, * 28-01-1910 te Brandfort

X 09-05-1933 Susahra Aletta WESSELS (Serah) te Wesselsbron, * 24-02-1912 te Odendaalsrus

g1     Andries Johannes (Dries), * 01-05-1934 te Brandfort en + 31-07-2009 te Bloemfontein

X 21-12-1955 Catharina Cornelia Venter THERON (Rina) te Bloemheuwel, Bloemfontein, * 18-07-1936 en + 06-11-2001

h1     Alta, * 02-05-1956 te Mooihoek, Bloemfontein, tweeling

X Jan Abraham BREEDT, * 25-06-1950 te Theunissen, ¸ 1982 en + 05-09-1994

i1       Willem Sterrenberg BREEDT, * 29-02-1972 te Bloemfontein

i2       René BREEDT, * 18-04-1975 te Bloemfontein en + 25-02-1997 na ’n lang siekbed aan kanker

XX 20-12-1997 Jacobus Johannes (Johan) LOUW, * 12-11-1955 te Leeudoringstad, ¸ 30-03-2006

h2     Eliese, * 02-05-1956 te Mooihoek, Bloemfontein, tweeling

X Johan Petrus LABUSCHAGNE, * 05-04-1952 te Bloemfontein en ¸

i1       Riaan LABUSCHAGNE, * 19-09-1970 te Bloemfontein

i2       Ronél LABUSCHAGNE, * 18-08-1980 te Bethlehem

i3       Andries Johannes (André)  LABUSCHAGNE, * 21-12-1991 te Bethlehem

h3     Dolien, * 10-04-1959 te Bloemfontein

X 21-08-1976 Christiaan Petrus (Christo) DE WITT te Bloemfontein, * 03-07-1957 te Windhoek en ¸ 09-1978

i1       Daniël Jacobus (Jaco) DE WITT, * 12-03-1977 te Windhoek

X

j1      Charné DE WITT, * 04-04-2004

i1       XX 28-01-2006 Sindy VAN ZYL te Bloemfontein, * 15-12-1979

j2      Tiffany DE WITT, * 15-06-2006 te Bloemfontein

j3      Melliza Mandy DE WITT, * 28-09-2007 te Strand

h3 XX 07-07-1983 Johan GOUWS te Springs, * 13-05-1961 te Springs en ¸ 19-10-1996

i2       Bernard GOUWS, * 05-06-1983 te Bloemfontein

NX Rozanne ELS te Pretoria, * 23-09-1985

j1      Chané ELS, * 04-04-2003 te Brakpan

X Lee PRETORIUS te Springs, * 05-05-1982

j2      Lestate GOUWS, * 15-11-2005 te Benoni

i3       Elzan GOUWS, * 14-06-1990 te Evander

h4     Cornia, * 07-10-1962 te Bloemfontein

X 10-04-1982 Pieter Albertus JOSLING te Noordhoek, Bloemfontein en geskei 2003

i1       Lézelle JOSLING, * 28-11-1984 te Vryburg

X Arno VILJOEN te Virginia, * 08-10-1983

j1      Zanellé VILJOEN, * 25-09-2008

i2       Jacques JOSLING, * 25-01-1987 te Hartswater

h4 XX 08-11-2003 Neale Garth BILLET, * 14-01-1956 te Durban

h5     Ruben Hendrik, * 24-04-1968 te Bloemfontein, @ 04-08-1968 te Bloemfontein-Wes, tweeling

h6     Marlene, * 24-04-1968 te Bloemfontein, @ 04-08-1968 te Bloemfontein-Wes, tweeling

X 24-04-1999 Gert Daniël JORDAAN, * 23-04-1959 te Dundee

i1       Juan-Dré LINDE, * 07-06-1988 te Bloemfontein

i2       Mariska JORDAAN, * 15-04-2001 te Bloemfontein

g2     Wessel Hendrik Ruben, * 16-04-1949 te Bloemfontein

X 03-10-1970 Eva Catharina BERNARDO (Rina) te Bloemfontein, * 22-08-1951 te Bethlehem en + 02-05-2009

h1     Ruben (Rudi), * 09-07-1972 te Bloemfontein

X 18-12-1999 Lorinda NEETHLING te Klerksdorp, * 14-12-1972 te Rustenburg

i1      Ruben Armand, * 04-03-2008 te Roodepoort

i2      Elán Lyandi, * 19-05-2011 te Roodepoort

h2     Madelein, * 05-02-1978 te Sasolburg

X 01-04-2006 Cornelius Petrus Kloppers PASSANO te Secunda, * 10-01-1979 te Randfontein

i1       Anuschke PASSANO, * 23-10-2007 te Roodepoort

i2       Magnus Carlo PASSANO, * 08-03-2011 te Roodepoort

h3     Renier Wessel, * 02-05-1984 te Evander

X 28-03-2009 Iselle VICTOR te Welkom, * 16-10-1984 te Virginia

f3      Andries Johannes, * 24-01-1912 en + 17-09-1965 te Bloemfontein

X 06-10-1937 Sussanna Catharina PRINSLOO te Brandfort, * 03-04-1915 te Brandfort en + 14-05-1996 te Bloemfontein

g1     Sussanna Catharina, * 03-01-1951 te Bloemfontein

X Henry Tell Pachoud HUTCHINSON

g2     Andries Johannes (Dries), * 05-10-1953 te Bloemfontein

X 17-07-1976 Estelle Louise HARTMAN te Bloemfontein, * 31-01-1955 te Pretoria

[Dries was op Grey College en het studeer by Glen Landboukollege, UV en US se Sakeskool. Hy woon op Vryburg en werk sedert 2007 as Landboubestuurder by Noordkaap Lewende Hawe.]

h1     Zelda, * 31-05-1978 te Bloemfontein

X GRAHAM

f4      Steyn, * 22-11-1916 en + 27-07-1989 te Randburg

X 22-03-1945 Aletta MARAIS te Keetmanshoop, * 17-10-1917 te Humansdorp en + 28-08-1989 te Randburg

g1     Andries Johannes (Johan), * 25-04-1947 te Gobabis

X 22-03-1975 Magdalena Albertha (Alma) STEENKAMP te Stellenbosch, * 30-05-1952 te Calvinia

h1     Marthinus Johannes, * 06-12-1982 te Pretoria

g2     Georgia Marianne, * 05-12-1950

X Basil WEINRICH

e10     Maria Catharina Francina, * 14-08-1877 en @ 14-10-1877 te Bloemfontein, + 16-10-1948 te Waterkloof, distrik Bloemfontein

X 05-11-1895 Daniel Francois VAN TONDER te Bloemfontein, * 26-09-1869, @ 05-12-1869 te Bloemfontein

f1      Geertruida Cornelia VAN TONDER, * 23-09-1896, @ 01-11-1896 te Bloemfontein, + 15-07-1973 te Bloemfontein

X 04-01-1916 George Frederik VAN TONDER te Bloemfontein (b5c9d16e5, seun van Martha Johanna LINDE en Daniël Jacobus VAN TONDER)

g1      Maria Catharina Francina VAN TONDER, * 12-11-1917, @ 03-02-1918 te Bloemfontein

X CROUCAMP

g2      Daniël Jacobus VAN TONDER, * 26-11-1921, @ 08-11-1944 te Bloemfontein (gedoop met belydenis)

g3      Ismaël VAN TONDER

g4      Martha Johanna VAN TONDER

g5      Petronella Maria VAN TONDER

X FOURIE

f2       Susanna Jacoba VAN TONDER, * 06-08-1899, @ 03-09-1899 te Bloemfontein

X 12-05-1925 Jan Adriaan VENTER te Bloemfontein

g1      Theresa VENTER, * 20-04-1931, @ 10-05-1931 te Bloemfontein

f3      Gideon Daniël VAN TONDER (Giel), * 13-02-1901, @ 02-04-1901 te Bloemfontein

X 17-07-1929 Margaretha Magdalena LINSTRÖM te Edenburg

g1      Martha Magdalena (Lena) VAN TONDER, * 02-02-1931, @ 16-02-1931 te Bloemfontein

X 02-02-1952 Wynand Johannes POTTAS te Bloemfontein-Wes

h1      Margarieta Magdalena POTTAS, * 01-01-1955, @ 06-03-1955 te Bloemfontein-Wes

X Jeremie PIENAAR

h2      Willem Christoffel Johannes POTTAS, *  15-02-1956, @ 06-05-1956 te Bloemfontein-Wes

h3      Gideon Daniël POTTAS, *  04-02-1959, @ 17-05-1959 te Bloemfontein-Wes

g2      Gideon Daniël VAN TONDER, * 24-07-1941, @ 07-12-1941 te Bloemfontein-Wes

f4      Marthina Francina VAN TONDER, * 09-05-1904, @ 03-07-1904 te Bloemfontein

X 05-10-1926 Henry Annes VENTER te Bloemfontein

g1      Belinda VENTER, * 03-03-1930, @ 16-03-1930 te Bloemfontein

f5      Daniël Francois VAN TONDER (Danie), * 11-11-1910, @ 08-01-1911 te Bloemfontein

X 31-05-1932 Louisa Johanna Cornelia WESSELS, * 25-03-1908, @ 14-04-1908 te Bloemfontein (dogter van Johannes Hermanus WESSELS en Susara Maria MAARTENS)

g1      Daniël Francois VAN TONDER, * 09-08-1935, @ 05-10-1935 te Bloemfontein-Wes

X Charlotte Doleres VENTER

h1      Engela VAN TONDER, * 22-06-1960, @ 04-09-1960 te Bloemfontein-Wes

h2      Daniël Francois VAN TONDER, * 24-01-1962, @ 04-03-1962 te Bloemfontein-Wes

[Dr Danie van Tonder is vanaf  1989 ’n leraar van die NG Gemeente Pellissier in Bloemfontein.]

X Pauline GREYLING

i1      Kalinka VAN TONDER, * 1990

i2      Daniël Francois VAN TONDER (Waks), * 22-05-1992, @ 02-08-1992 te Pellissier, Bloemfontein

i3      Philip Paul  VAN TONDER (Philip), * 12-08-1994, @ 06-11-1994 te Pellissier, Bloemfontein

g2      Susara Maria VAN TONDER, * 13-01-1940, @ 25-02-1940 te Bloemfontein-Wes

X 10-12-1960 Gerhardus Lourens PRINSLOO te Bloemfontein-Wes

e11   Geertruida Cornelia, * 28-08-1879, @ 05-10-1879 te Bloemfontein, + 27-07-1939 te Vredepoort, distrik Bloemfontein (woonplek: Schoonvlakte, distrik Boshof)

X 31-03-1903 Abraham DU PLOOY te Bloemfontein, * 1876?

f1      Abraham Benjamin DU PLOOY, * 21-01-1904, @ 06-03-1904 te Bloemfontein (waarskynlik jonk oorlede, want hy word nie genoem op sy moeder se sterfkennis nie)

f2      Gertruida Cornelia DU PLOOY, * 13-02-1907, @ 03-03-1907 te Bloemfontein

X Hendrik Johannes KOTZE

f3      Anna Maria DU PLOOY, * 22-06-1909, @ 01-08-1909 te Bloemfontein

X Jacobus LE ROUX

f4      Cornelia Margaretha Elizabeth DU PLOOY, * 27-11-1912, @ 19-01-1913 te Bloemfontein (waarskynlik jonk oorlede, want sy word nie genoem op haar ma se sterfkennis nie)

f4      Abrahamina Elizabeth DU PLOOY, * 30-10-1914, @ 06-12-1914 te Bloemfontein

f5      Marthinus Johannes DU PLOOY, * 06-07-1919, @ 07-09-1919 te Bloemfontein

f6      Elizabeth Isabella DU PLOOY, * 23-09-1926, @ 24-10-1926 te Bloemfontein

e12   Isabella Maria Cornelia (Bellie), * 23-07-1881, @ 04-09-1881 te Bloemfontein, + 28-01-1962 te Brandfort

X 19-01-1904 Andries Wilhelmus Johannes Pretorius LINDE (Andries Witskoen, c9d10e3) te Bloemfontein, * 26-02-1874 te Brandfort en + 13-04-1929 te Bloemfontein

[Andries was ’n neef van Bellie. Die Warmfielers was met reg erg trots daarop dat hulle deur Roelf  (d10) wat getroud was met die dogter van Kmdt-Genl Andries Pretorius, aan die “Pertoorse” verwant was. Daarom dat Andries hierbo ook Pretorius as vierde naam het.]

e12 XX 03-07-1934 Hendrik Pieter VERMAAK te Bloemfontein, * 15-01-1869 te Zuurfontein, Brandfort

[Die stamboom van Hendrik VERMAAK is te kry by http://www.icon.co.za/~vermaak/Leesstof/hpvnageslag.htm]

e13   Hendrik Petrus Johannes, * 22-07-1883 te Karreekloof en @ 07-10-1883 te Bloemfontein en + 17-04-1957 te Bloemfontein

X 13-03-1907 Johanna Elizabeth GELDENHUYS te Brandfort, * 16-03-1889 en + 24-01-1950 te Kareefontein, Brandfort

f1      Johanna Prescilla, * 16-12-1907, @ 02-02-1907 te Brandfort

X 13-03-1937 Hendrik Johannes (Boet) VAN WYK te Bloemfontein, LV vir Virginia, * 1907? te Weltevrede, Ventersburg

f2      Gertruida Cornelia, * 19-05-1913, @ 06-07-1913 te Brandfort

X 03-01-1939 Johannes Gerhardus VAN GRAAN te Brandfort, * 1911?

g1      Willem Frederik VAN GRAAN, * 24-09-1940, @ 02-02-1941 te Brandfort

f3      Marthinus Jacobus (Kruppel Martiens), * 16-04-1919, @ 01-06-1919 te Brandfort

X 09-10-1948 Magrietha Susanna VAN ASWEGEN te Bloemfontein-Noord, * 1922?

g1     Susanna Jacoba (Sannetjie), * 03-04-1951, @ 03-06-1951 te Brandfort

X Willie BOTHA [Inneslaan 2A, Bloemfontein]

g2     Johanna (Hannetjie), * 20-06-1955, @ 21-08-1955 te Brandfort-Oos

X Man van Joodse afkoms, Johannesburg

g3     Hendrik Petrus Johannes, * 12-06-1956, @ 07-10-1956 te Brandfort

X 24-02-1979 Dorothea Susanna (Thea) OPPERMAN te Johannesburg, * 14-09-1959

f3 XX 01-07-1960 Christina Johanna VAN DER VYVER (weduwee PRETORIUS)

e13 XX 06-11-1954 Anna Petronella Paulina LOOTS (weduwee SMITH, voorheen MARAIS, voorheen PRETORIUS) te De Bloem, Bloemfontein, *04-07-1887

e14   Jacobus Petrus, * 05-07-1885 en @ 04-10-1885 te Bloemfontein, + 06-11-1944 te Bloemfontein

X 15-05-1906 Hester Agnesse VERMAAK te Brandfort, * 31-05-1883, @ 15-07-1883 te Bloemfontein (dogter van Nicolaas Jacobus VERMAAK en Hester Agnesse PRINSLOO)

f1      Marthinus Johannes (Martiens), * 21-01-1907 te Brandfort, @ 03-03-1907 te Bloemfontein

X 02-04-1929 Catharina Elizabeth MAAS, * 15-11-1908 en + 01-06-1963

g1     Jacobus Petrus, * 18-09-1930, @ 19-10-1930 te Brandfort

X 28-06-1952 David Nicolaas Gerhardus LABUSCHAGNE te Brandfort

h1     Corlia, * 18-02-1954

X Abraham Johannes VENTER

h2     Esmé, * 12-04-1966

g2     Andries Johannes, * 24-09-1935, @ 24-11-1935 te Brandfort

X 06-10-1956 Catharina Sussanna BRITS te Bloemfontein, * 19-02-1934 te Brandfort

h1     Elizabeth Andrisa, * 16-02-1957 te Brandfort

h2     Marthinus Johannes, * 19-06-1959 te Karree, @ 02-08-1959 te Brandfort-Oos

h3     Marius Andries, * 27-02-1962 te Karree, @ 01-07-1962 te Brandfort-Oos

X 24-05-1984 Catrina Louiza PIENAAR te Bloemheuwel, Bloemfontein, * 24-05-1964

g3     Sophia Cathrina, * 16-06-1941 te Pokwani KP

X 20-10-1962 Johannes Petrus GROENEWALD te Brandfort, * 03-02-1934

h1      Frederik Johannes GROENEWALD, * 20-05-1964, @ 06-09-1964 te Brandfort-Oos

h2      Juanita Elizabeth GROENEWALD, * 02-11-1967, @ 04-02-1968 te Brandfort-Oos

XX Hendrik SL DU PLESSIS

g4     Marthinus Johannes, * 27-02-1946 te Pokwani KP

X 02-01-1971 Petronella Maria HAASBROEK (Petro) te Brandfort, * 11-02-1953 te Harrismith

[Marthinus het as  vakleerling (rytuigbouer) by die spoorweë aangesluit en 35 jaar tot sy afttrede daar gewerk. Van 2002 af werk hy as afgetredene op kontrakbasis daar. Sy belangstellings is tuinmaak, houtwerk en musiek. Petro werk in 2007 as nastudie-toesighouer by Bloemfontein-Laerskool. Sy hou van kunsnaaldwerk.]

h1     Estelle Hester, * 17-12-1972 te Bloemfontein

[Estelle matrikuleer aan Hoërskool JBM Hertzog in 1990 en werk vir 11 jaar as finansiële kontroleur by Telkom. Sy verwerf B Com in Bestuur by Unisa in 2003, woon sedert 2006 in Centurion en werk as interne ouditeur. Sy beplan om in 2008 met B Com Honneurs te begin. Haar stokperdjies is potspel (pool), swem en kampeer.]

X 06-11-2003 Willem Petrus (Piet) SWANEPOEL te Bloemfontein, * 28-08-1957 te Bloemfontein en + 23-06-2006 te Bloemfontein. Die egpaar was kinderloos.

[Piet het ook by Telkom gewerk, maar van 2000 af sy eie onderneming vir in- en uitvoer gehad. Sy kliënte was hoofsaaklik tabak- en koffieboere van Zambië. Hy het graag forel gehengel.]

h2     Marthinus Johannes (Thinus), * 08-10-1978 te Bloemfontein

[Thinus woon sedert 2003 in London. Hy werk as “shopfitter” en installeer houtvloere en trappe. Sy meisie, Carmen ENGELBRECHT, bestuur ’n skoonheidsalon in London. Thinus speel graag kitaar in sy vryetyd.]

f1 XX 24-12-1966 Sussanna Catharina MAREE (weduwee MAAS) te Brandfort, * 20-03-1914

f2      Nicolaas Albertus (Nico), * 28-11-1910, @ 05-02-1911 te Bloemfontein, + 21-06-1954 te Brandfort

X 22-04-1939 Cornelia Margaretha MAAS te Brandfort, * 14-09-1916, + 02-10-1993

g1      Jacobus Albertus, * 06-05-1941, @ 06-07-1941 te Brandfort, + 21-04-1974 te Slabberts. [Hy sterf op 33 in 'n ongeluk op sy plaas by Slabberts.]

X 27-02-1966 Aletta Engela RHEEDER (Lettie) te Wesselsbron, + 06-06-1998 te Bloemfontein

h1 Aletta, * 14-02-1967

X 16-01-1988 André Francois VAN DER MERWE te Wesselsbron

[Aletta en André woon (2011) in Bellville.]

i1        Brenden VAN DER MERWE, * 30-10-1991 te Odendaalsrus

[Brenden doen in 2011 ’n rekenaarkursus.]

i2        Francois Albertus VAN DER MERWE, 09-09-1990 te Keimoes

[Francois doen in 2011 sy prakties in wildbewaring.]

h2     Corlia, * 06-05-1969

X 14-01-1989 Marius LIEBENBERG te Wesselsbron

[Corlia en Marius woon (2011) op Wesselsbron. Is hulle drieling die enigste met ’n Linde-ma?]

i1       Kariska LIEBENBERG, * 24-06-1991 te Hoopstad

i2       Willem Albertus LIEBENBERG (Billy), * 27-07-1993 te Hoopstad

i3       Aniska LIEBENBERG, * 13-01-2000 te Bloemfontein (drieling)

i4       Meliska LIEBENBERG, 13-01-2000 te Bloemfontein (drieling)

i5       Marius LIEBENBERG, 13-01-2000 te Bloemfontein (drieling)

h3     Nico Albertus, * 16-06-1972, + 22-10-2000 te Bultfontein

[Nico was nooit getroud nie en sterf op 28 op ’n plaas in Bultfontein se distrik.]

g2     Willem Nicolaas (Willie), * 22-10-1948, @ 12-12-1948 te Brandfort

X      Doris Johanna PALMER te Bethlehem, * 12-05-1947 te Fouriesburg

[Willie is ’n landmeter en hou toesig oor siviele projekte. Hy is (2011) semi-afgetree en speel graag gholf. Doris is finansiële sekretaresse by Grey Kollege.]

h1 Hoski, * 20-04-1974 te Bethlehem

X 18-01-2003 Lisa UYS te Oos-Londen, *

[Hoski is (2011) ’n makelaar en Lisa is onderwyseres by Grey-Kollege Pre-Primêr.]

i1      Anneke, *11-08-2009 te Bloemfontein

i2      Lika, * 07-05-2011 te Bloemfontein

h2     Corné, * 19-07-1981 te Bloemfontein

X 03-02-2008 Madelein FOURIE

[Corné was op Grey Kollege en studeer by Kovsies. Hy is (2011) ’n mediese verteenwoordiger. Madelein is ’n onderwyseres by die Martie du Plessis-skool vir gestremdes.]

i1     Hoski, * 12-04-2009 te Bloemfontein 

i2     Seun op pad (verwag 22-10-2011)

f3      Hester Gertruida, * 16-12-1915 en @ 05-03-1916 te Bloemfontein, + 13-12-2000

[Nooit getroud nie, 'n poliolyer.]

f4      Jacobus Petrus (Kosie), * 09-02-1918, @ 07-04-1918, + 22-12-1976 te Bloemfontein

X 23-07-1943 Petronella Cornelia DE WIT te George, * 14-02-1922 te Knysna

g1     André Jacobus Gabriël, * 25-07-1945 te Knysna

X 11-10-1971 Anna Sophia (Annetjie) VAN NIEKERK te Dordrecht, * 07-03-1946 te Dordrecht

h1     Henco Petrus, * 24-06-1971 te Dordrecht

g2     Desiree, * 17-07-1949 te Knysna

X Francois Johannes Gerhardus MULLER, * 06-01-1950 te Aliwal-Noord. [Geen kinders]

d2 XX 23-12-1913 Margaretha Louisa Christina MARE (Hy was 'n wewenaar van 78 en sy 37 jaar oud)